Aconchego Nas Montanhas Villa
| Wi-Fi | Spa & Hälsocenter Jacuzzi | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Aconchego Nas Montanhas Villa São Tomé das Letras med 2 sovrum, som erbjuder bubbelpool och hydromassagebadkar, ligger ungefär 5 minuter till fots från Casa da Piramide och kan rymma 5 gäster.
Den här villan med 3 badrum har ett utmärkt läge bara 500 meter från Mirante de Sao Thome das Letras och i närheten av Piramide. Bland de närliggande kulturella sevärdheterna finns Ladeira do Amendoim, som ligger inom 3 km från denna villa. Gästerna kan lika gärna besöka Stone Church, som ligger cirka 10 minuter bort till fots.
Det finns matplats, tillsammans med kylskåp, ugn och glas. Restaurangen Restaurante E Lanchonete Dona Gloria erbjuder brasilianska specialiteter mindre än 350 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- São Thomé das Letras kyrka700 m
- Stone Church300 m
- Tv Sao Tome Das Letras400 m
- Toca cave Lion450 m
- Portal dos Ventos550 m
- Toca Stone Holed400 m
- Vale do Cantagalo700 m
- Toca do Leao400 m
- Flygplatser
- Varginha Flygplats82 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
Aktiviteter och avkoppling
- Jacuzzi
På rummet
- Terrass
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vilka är de mest kända turistattraktionerna i närheten av Aconchego Nas Montanhas Villa?
Landmärkena nära Aconchego Nas Montanhas Villa är Stone Church (400 meter från boendet) och Casa da Piramide, som ligger 300 meter bort. - ❓
Finns det ett kök på Aconchego Nas Montanhas Villa?
Ett komplett kök finns på Aconchego Nas Montanhas Villa. - ❓
Tillåter Aconchego Nas Montanhas Villa husdjur?
Aconchego Nas Montanhas Villa tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Aconchego Nas Montanhas Villa?
Ja, en badtunna erbjuds på Aconchego Nas Montanhas Villa. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i denna villa?
Gästerna i denna villa kan enkelt nå Mirante de Sao Thome das Letras och Piramide, som ligger i närheten av boendet respektive 1 km bort.